Browsing Tag :

SJF

 • Музика

  Thurston Moore во Скопје

  Петок попладне. Ги привршувам обврските и полека навлегувам во она што ме чека вечерта, точно на полноќ, повторната средба со еден од моите музички
  October 29, 2018
 • Музика

  Отворање на Skopje Jazz Festival 2018

  Вчера се отвори 37. издание на Скопскиот џез-фестивал. Ова издание по се ќе се разликува од претходните затоа што за првпат има ексклузивна програма,
  October 19, 2018
 • Случувања

  „Златен Орикс“ за најдобар млад џез музичар за 2018

  Skopje Jazz Festival втора година по ред ја доделува наградата „Златен Орикс” за најдобар млад џез-музичар во Македонија. Лани со неа се закити младиот тапанар
  October 16, 2018