Browsing Tag :

CINEDAYS 2018

 • Случувања

  Женски Младински Хор на Cinedays 2018

  На 11 ноември 2018, во МКЦ, со почеток 23:00, во рамки на Cinedays 2018, ќе се случи и целовечерен настап на наградуваниот и вреднуваниот
  November 10, 2018
 • Случувања

  Škrtice на Cinedays 2018

  За затворањето на CINEDAYS 2018, во МКЦ, на 18 ноември 2018 од 23 часот, ќе настапи белградската „супергрупа“ Шкртице. По нив во бифето на МКЦ
  November 10, 2018
 • Случувања

  SEERma на Cinedays 2018

  Веќе го најавивме концертот на Noga Erez на Cinedays 2018. Сега е време да ја најавиме и SEERma која ќе ја отвори вечерта на
  November 8, 2018
 • Случувања

  TAU на Cinedays 2018

  Уште еден концерт во најава за годинешното издание на Cinedays. За прв пат во Скопје директно од Берлин, трансцеденталното психоделично племе – TAU. Настанот ќе
  November 8, 2018
 • Случувања Фотографија

  ФИЛМ – изложба на Самир Љума

  Ако има еден човек што требаше да го обедини филмскиот свет оваа година тоа e Самир. И фала Богу – се случува токму тоа.
  November 8, 2018
 • Случувања Филм

  Премиера на анимираниот филм Готлиб

  Готлиб е краток анимиран филм, во режија на Крсте Господиновски, а во продукција на Uzengija Productions и копродукција на Flip Book Productions и Ars
  November 7, 2018
 • Случувања

  Idris Ackamoor & The Pyramids на Cinedays 2018

  Уште еден концерт во најава на Cinedays 2018. На 15 ноември 2018 во рамки на Cinedays Festival of European Film го најавуваме концертот на Idris
  November 6, 2018
 • Случувања

  Shabazz Palaces на Cinedays 2018

  За прв пат во Скопје, американското експериментално хип хоп дуо SHABAZZ PALACES во МКЦ, во рамки на Cinedays Festival of European Film. Датумот е 17
  November 6, 2018
 • Случувања

  Единаесет дена Cinedays во МКЦ

  И оваа година од 08 до 18. ноември ќе бидат прикажани повеќе од сто филма на 17. Фестивал на европски филм Cinedays, во кино Фросина
  November 5, 2018
 • Случувања

  Noga Erez на Cinedays 2018

  Отворањето на 17-то издание на CINEDAYS е на 8ми ноември, а од тогаш, па во наредните 10 дена Скопје живее во филм, а годинава
  November 2, 2018