Browsing Tag :

фестивал

 • Музика

  Отворање на Skopje Jazz Festival 2018

  Вчера се отвори 37. издание на Скопскиот џез-фестивал. Ова издание по се ќе се разликува од претходните затоа што за првпат има ексклузивна програма,
  October 19, 2018
 • Случувања

  Desonanz фестивалот со јубилејно десетто издание

  Фестивалот на електронска музика, визуелни уметности и нови медиуми Desonanz го најави овогодинешното, јибилејно десетто по ред издание на фестивалот кое оваа година ќе
  October 17, 2018
 • Музика Случувања

  The Cure хедлајнери на Exit 2019

  Еден од најголемите бендови во историјата на популарната музика конечно пристигнува на EXIT. Откако годинава го распродадоа „Хајд парк“ во Лондон за 65.000 посетители,
  October 16, 2018
 • Случувања

  10 дена до почетокот на 37. Скопски џез фестивал

  Традиционалниот Скопски џез фестивал годинава ќе се одржува од 17-21 октомври на две локации во главниот град: Македонската опера и балет и Младинскиот културен
  October 10, 2018
 • Случувања Филм

  Drim Short Film Festival 2018

  Второто издание на Фестивалот на краток филм Drim Short 2018, оваа година од 12-14 октомври ќе се одржи во НУЦК „Браќа Миладиновци“ Струга. „Минатогодишното
  September 30, 2018
 • Случувања

  Blues & Soul Festival 2018

  Дирекција за култура и уметност – Скопје, со гордост ви го претставува 22-от Blues & Soul Festival, кој ќе се одржи од 21-ви до
  September 20, 2018
 • Случувања

  Пиволенд прераснува во SKOPJE BEER FEST

  Оваа година традиционалниот „Гурмански викенд во Скопје – Пиволенд“ со нов концепт, ново интернационално име „Skopje Beer Fest“, нова локација, како и нови културно
  September 19, 2018
 • Случувања

  PMG Recordings Festival 8

  Со подласлов Сонична младост, во сабота на 6 октомври 2018, во МКЦ, ќе се одржи осмото издание на PMG Recordings фестивалот. Се работи за македонска
  September 19, 2018
 • Случувања

  Скопски џез фестивал 2018

  Еден од трејдмарк фестивалите на овој град, Скопскиот џез фестивал, ќе се одржи и оваа година, а програмата ќе биде распоредена меѓу 18 и 21 октомври
  September 17, 2018
 • Музика

  Здраво млади осум

  Зраво млади фестивал, 1 септември 2018, МКЦ Осум не е мала бројка. Токму толку години изброја фестивалот Здраво млади. Интернационална програма, локални бендови, програма
  September 3, 2018