Browsing Tag :

МКЦ

 • Случувања

  Lydia Lunch’s Big Sexy Noise на Cinedays 2018

  Веќе започнува откривањето на делови од програмата на овогодинешното издание на CINEDAYS фестивалот. Минатата година програмата беше навистина богата, а според најавите тоа го
  October 18, 2018
 • Случувања

  10 дена до почетокот на 37. Скопски џез фестивал

  Традиционалниот Скопски џез фестивал годинава ќе се одржува од 17-21 октомври на две локации во главниот град: Македонската опера и балет и Младинскиот културен
  October 10, 2018
 • Случувања

  Terry Francis во МКЦ

  Еден од најуспешните и најпрославени британски диџеи од 90тите па наваму, носител на “Best New DJ“ наградата на Muzik magazine од 1997 година, повторно
  October 4, 2018
 • Случувања

  Отворено предавање под наслов Симболиката на голотијата

  Зошто голото човечко тело е толку често во фокусот на уметноста? Какво влијание има врз публиката и колку е важен контекстот во кој се
  September 28, 2018
 • Случувања

  The Magnificent Dj Jazzy Jeff во МКЦ

  По повод 14 години постоење, SureShotz Entertainment, во соработка со Младинскиот културен центар со гордост Ви го најавуваат еден од најквалитетните hip-hop dj-и и
  September 28, 2018
 • Случувања

  Skopje Vinyl Convention 2018

  На плоча секогаш звучи подобро! Најголемиот настан на плочи во земјата и регионот Skopje Vinyl Convention, ви ги најавува DJ KOCO a.k.a. SHIMOKITA (Tokyo), ROB
  September 28, 2018
 • Случувања

  Концерт на групата FIRE! на МОТ43

  Денес, 28 септември 2018, за затворање на #МОТ43, во МКЦ, со почеток од 22 часот, ќе настапи шведската супергрупа FIRE!. Fire! е нордиска експериментална супергрупа оформена
  September 28, 2018
 • Случувања

  43. MOT 2018

  Од 20 до 28 септември 2018 во Младинскиот Културен Центар, по четириесет и трети пат, ќе се случи театарскиот фестивал Млад отворен театар или
  September 16, 2018
 • Музика

  Здраво млади осум

  Зраво млади фестивал, 1 септември 2018, МКЦ Осум не е мала бројка. Токму толку години изброја фестивалот Здраво млади. Интернационална програма, локални бендови, програма
  September 3, 2018
 • Случувања

  Промо загревање за Здраво МЛАДИ 8

  Здраво млади ве покануваат на промо забава по повод осмото издание на фестивалот за нова музика #ЗДРАВОМЛАДИ!, која ќе се случи во петок на
  August 24, 2018