Browsing Category :

Музика

 • Музика

  Концертното враќање на Киборзите

  Младински културен центар, 6. 12. 2018 Она што ќе го видите во продолжение е атмосферата на еден од највозбудливите настани за годинава. И тоа
  December 8, 2018
 • Музика

  NOMADS музика: Дали и киборзите сонуваат електрични овци?

  Ја имав таа среќа да цирклулирам по градов кога во него работеа многу бендови и секако имаше многу културни случувања. Да следам изложби, фестивали,
  December 5, 2018
 • Музика

  Заврши Пин конференцијата

  Пасворд продукцијата се заблагодари на делегатите, учесниците, пријателите и на ПИН 2018 со што земаа учество во петтото издание на единствената меѓународна музичка конференција и
  December 5, 2018
 • Музика

  Женскиот младински хор при МКЦ со награди во Варшава

  Само една недела по реализацијата на хит проектот JazzToVoice, маестро Татарчевски и Женскиот младински хор при МКЦ продолжија со успесите на меѓународна сцена. Овој
  November 21, 2018
 • Музика

  NOMADS видео: Smut – Во мојот град

  Имаме нов видео спот на бендот Smut. Синглот е од нивниот последен албум „Тие се насекаде“ кој го најавивме тука, а нивен концерт ќе
  November 19, 2018
 • Музика

  NOMADS музика: String Forces – Unsustainable Truth

  Веќе го најавивме новото издание на String Forces со еден нивен спот. А сега е време за преслушување на целиот нивен нов материјал, кој
  October 30, 2018
 • Музика

  Thurston Moore во Скопје

  Петок попладне. Ги привршувам обврските и полека навлегувам во она што ме чека вечерта, точно на полноќ, повторната средба со еден од моите музички
  October 29, 2018
 • Музика

  Нов албум на Дуке Бојаџиев

  Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, кој живее и работи во Њујорк се враќа со нов студиски албум со наслов Synergy, чија промоција се
  October 29, 2018
 • Музика

  NOMADS музика: Тони Димитров

  Веќе го најавивме амбиенталниот фестивал Post Global Music Festival кој ќе се случи во СЦ Дуња, во сабота, на 27 октомври 2018. За првото издание ќе имаме
  October 26, 2018
 • Музика

  NOMADS рецензија: Skopje Jazz Festival 2018

  Се случи и триесет и седмото издание на Скопскиот џез-фестивал, од 18 до 21 октомври во Македонската опера и балет и Младинскиот културен центар.
  October 26, 2018